Tatlı sevdası koronayı unutturdu! Metrelerce kuyruk oluştu
Haber
12 Mayıs 2021 - Çarşamba 10:52
 
Tatlı sevdası koronayı unutturdu! Metrelerce kuyruk oluştu
Koronavirüs pandemisi nedeniyle vaka ve ölüm rakamları artınca tam kapanmaya gidilirken, vatandaşlar mesafe kuralları dahil diğer önlemleri de hiçe sayması devam ediyor. Eskişehir'de bulunan bir tatlıcının bayram öncesi ucuz tatlı satması metrelerce kuyruk oluşmasına sebep oldu.
GÜNDEM Haberi
Tatlı sevdası koronayı unutturdu! Metrelerce kuyruk oluştu

Eskişehir Kırım caddesindeki bir tatlıcının önünde yüzlerce kişinin kuyrukta beklemesi tam kapanma sürecinde tedirginlik oluşturan görüntülere sebep oldu. Ucuz tatlı alabilmek için yüzlerce kişinin akın ettiği tatlıcıda uzun kuyruklar oluştu.

 

 

 

SIRADA TARTIŞMALAR YAŞANDI

Oluşan yoğunluk sebebiyle tatlıcının olduğu yere sık sık polis ekipleri gelerek sosyal mesafe konusunda yurttaşları uyardı. İşletme çalışanları ise dışarıya çıkıp ellerindeki tatlının herkese yetmeyeceğini, beklemelerine gerek olmadığını belirtti. 

 

SABAH NAMAZINDA GELECEKLER

Sıra bekleyen yurttaşlardan Şemsettin Alçın, “Evde yapsak daha ucuza olmaz herhalde. Az önce polisler gelip mesafeyi ayarladı, ama gene de yoğunluk devam ediyor. Saat 9.30’dan beri bekliyorum. Yarın sabah namazından sonra gelecekler insanlar varmış” dedi.

 

SABAH 8'DE BEKLEMEYE BAŞLADILAR 

Kuyruğun sonlarına doğru beklemeye devam eden Recep Gürlü ise, “Sabah 08.00’de gelip bekleyenler var. 2 kilo alabiliyor herkes. Yetişmediği için daha fazlasını vermiyorlar. Saat 10.00’da açılıyor. Ne kadar erken gelsen de kuyruğa geçip bekliyorsun. Erkenden alıp gidemiyorsun. Sabah erken açılsa bu kuyruk olmazdı belki” ifadelerini kullandı.

 

2 SAATTE 2 KİLO ALABİLDİ!

Tatlıcının önünde 2 saatlik bekleyişten sonra 2 kilo tatlı alan Ahmet Eren Özer, “2 saattir buradayım. 2 kilo alabildim, daha fazlasını vermiyorlar. Ne kadar beklersen bekle 2 kilo veriyorlar. Daha önce de buradan almıştım. Cevizli falan kalmamış ilk defa bundan aldım. Bakalım eve gidince göreceğiz beklememizin değip değmediğine. Ona göre yarın da geliriz büyük ihtimalle” dedi.

“Bugün 2 ton baklava sattık”

Yurttaşları tatlının herkese yetmeyeceği ve beklemelerinin gereksiz olduğu konusunda sık sık uyaran işletme yetkilisi Bülent Özbay ise şu ifadelere yer verdi.

“Sabah 10’da dükkanımızı açtık. Bugün 750 tepsiye yakın baklava vardı. Yani bugün 2 ton baklava sattık. Bugün yaklaşık 700 ile 800 kadar kişiye satış yaptık. Bayram öncesi olduğu için tepsiyle siparişlerimiz de vardı. Satışlarımız erken bitti. Urfa’dan saat 4 gibi aracımız baklava getiriyor. O saatlerde de gelip alanlar oluyor. “

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tatlı, sevdası, koronayı, unutturdu!, Metrelerce, kuyruk, oluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı