MÜSİAD Bursa'dan Teknofest'e büyük destek
Haber
14 Eylül 2021 - Salı 16:32
 
MÜSİAD Bursa'dan Teknofest'e büyük destek
Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olan TEKNOFEST kapsamında Bursa Büyükşehir Belediyesi destekleriyle düzenlenen savaşan İHA ve SİHA kategorilerindeki yarışmalara sponsor olan MÜSİAD Bursa Şubesi, gençlerle bir araya geldi.
BURSA Haberi
MÜSİAD Bursa'dan Teknofest'e büyük destek

Sosyal sorumluluk bilinciyle Türkiye'nin milli teknoloji hamlesini gerçekleştirmesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini amaçlayan TEKNOFEST’in, 6-18 Eylül tarihleri arasında Bursa'nın ev sahipliğinde yapılan ‘Savaşan İHA ve İHA’ kategorisindeki yarışmalara sponsor olan MÜSİAD Bursa Şubesi, projeleriyle yarışmada yer alacak takımları ziyaret etti.

Yunuseli Havalimanı’nda gerçekleşen yarışmalarda gençleri ziyaret eden MÜSİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Alpay ve beraberindeki heyete, Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir de eşlik etti. Bursa Teknik Üniversitesi öğrencileri başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından gelen takımları ziyaret alan MÜSİAD Bursa heyeti, projeleriyle yakından ilgilendi.

DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK

Bu ziyaretle ilgili değerlendirmede bulunan MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Nihat Alpay, gençlerle böyle önemli bir organizasyonda bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Verilen sponsorluk desteğinden dolayı gururlu olduklarını belirten Başkan Alpay, “TEKNOFEST’in Bursa ayağında geçen hafta başlayan yarışmalar devam ediyor. İHA ve SİHA kategorilerindeki lise ve üniversite öğrencilerinin çalışmaları sergilenip, yarışmalar yapılıyor. MÜSİAD Bursa Şubesi olarak, TEKNOFEST’in Bursa ayağındaki yarışmalara üst kategoriden sponsor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şehrimizde bu tür yüksek teknoloji ile ilgili yapılacak her türlü yarışma ve etkinliğe desteğimiz artarak devam edecek. Özellikle savunma sanayinde bu tür etkinliklerin ülkemizin bağımsızlık mücadelesinin vazgeçilmez unsurlarından olduğunun farkındayız. MÜSİAD Bursa Şubesi olarak bu tarz etkinliklerin artarak devam etmesini arzu ediyor ve bunlara destek vermeyi istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MÜSİAD, Bursa'dan, Teknofest'e, büyük, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı