Kılıçdaroğlu: 'Korona rakamları gerçek değil'
Haber
08 Eylül 2020 - Salı 12:54
 
Kılıçdaroğlu: 'Korona rakamları gerçek değil'
Parti Meclisi toplantısı öncesinde konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, corona virüsle mücadele üzerinden hükümeti eleştirdi.
SİYASET Haberi
Kılıçdaroğlu: 'Korona rakamları gerçek değil'

CHP Parti Meclisi videokonferans yöntemiyle basına kapalı toplanacak. Toplantı öncesinde Kılıçdaroğlu, bir konuşma yaptı.

 

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

 

"Rakamların gerçek olmadığını hepimiz biliyoruz. Ne olursa olsun bizler mücadelemizi adalet için mücadelemizi sürdüreceğiz. Bir salgın var mı var, dünyada var mı var. Nasıl mücadele edeceğiz, stratejiyle. Önce bulaşmayı engelleyecek önlemleri alacaksın. İkinci konu hastalık bulaştıysa, bütün önlemlere rağmen, onu tedavi edeceksin. Şimdi hastaneler tıka basa dolu. Bu devletin iyi yönetilmediğini gösteriyor.

 

Bilim Kurulu'nun eksiği sözcüsü olmaması. Vatandaş önce dikkatle dinledi ama üyelerin söylemleri çelişki dolu. Hangi partiden olursa olsun hangi kimlikten inançtan olursa olsun bu topraklarda yaşayan vatandaşlar için muhalefet yapmaya, insanları doğru yola yönlendirmeye çalıştık. Sağlık Bakanı çıktı, normal açıklamalar yapıyor, her akşam belli saatte. Başlangıça güven vermişti ama bir süre sonra Sağlık Bakanı güveni yitirdi. Neden? Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla diye cümleye başladı. Cumhurbaşkanı doktor değil ki. Bu talimattan sonra olaylar güvensiz bir ortama sürüklendi.
 

Vaka ve ölüm sayıları da gerçeği yansıtmıyor. Bugün sağlık çalışanları moralsiz, tükenmişlik sendromu yaşadıklarını söylüyorlar. Bu süreçte kim ne derse desin bütün sağlık çalışanlarına yürekten teşekkür etmek benim boynumun borcudur. Onlar günün 24 saatinde çalıştılar, evlerine bile gitmediler. Çoğu sağlık çalışanımız hayatını kaybetti. 18 yıldır ülkeyi yönetenler 5 maskeyi dağıtamadı. 5 maskeyi dağıtamayan siyasal iktidarın bu ülkeyi yönetmeye imkan yoktur. Ekonomik sosyal konseyi toplamak gerekiyordu.
 

Bunlar yatsın kalksın CHP'li belediyelere dua etsinler. Bu ülkede infial yoksa CHP'li belediyelerin çalışmaları nedeniyledir. Belediye güzel hizmet veriyor, vatandaş katkıda bulunmak istiyor o paraya bile el koydular. Bunların ne bu dünyada ne diğer dünyada yatacak yerleri yok. 10 milyonu aşan işsizimiz var. Cumhuriyet tarihinin rekoru bu. Çöp konteynerları iyi ki var. Bu çöp konteynerlarından onbinlerce kişi geçiniyor. Hala çıkmış afra tafra ile konuşuyorlar.
 

Geçen 7 ayda 80 milyar lira faiz ödendi. Faizi ödemek için de boçlanacaklar. Borç alan emir alır. Trump'ın bir dediğini asla iki yapamaz. Borçlanmak zorundadır. Talimatı oradan almak zorundadır. Papazı o yüzden bıraktı. Bırakmazsa senin mal varlığını incelerim diyor. Söyleyen Trump, Trump aleyhine neden dava açmıyorsun. Açamaz çünkü korkar."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kılıçdaroğlu:, 'Korona, rakamları, gerçek, değil',
Yorumlar
Haber Yazılımı