Haber
14 Ocak 2020 - Salı 12:29
 
Erdoğan, parti grubunda CHP'li isme teşekkür etti!
AK Parti grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'a Libya konusunda kendilerine vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür etti.
SİYASET Haberi
Erdoğan,  parti grubunda CHP'li isme teşekkür etti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulunuyor. Konuşmasının başında CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'a teşekkür eden Erdoğan, "CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal'a da Libya ile ilgili gösterdiği devlet adamlığı tavrı için teşekkür ederim" dedi.

 

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

 

"Ülkemizin bu dönemde attığı adımlar giriştiği mücadele önümüzdeki yarım asrı hatta bir asrı etkileyecek. Bu dönemin en önemli özellilerinden biri de iç ve dış politika ayrımlarının ortadan kalkmasıdır. Her şeyin birbiri etkilediği zaman yaşıyoruz. Türkiye'ye diz çöktürmek için her şeyi denediler ama başaramadılar.

 

"EMPERYAL HEVESLERİMİZ YOK"

 

Tarihin hiçbir döneminde sömürge, katliam lekesi bulunmayan bir millet olarak bize yakışan tavır neyse onu sergiliyoruz. Biz Suriye'de Libya'da Akdeniz'de macera peşinde değiliz. Suriye ve Libya'da emperyal heveslerimiz yok. Gözümüz petrol ve para hırsıyla kör olmuş değildir.

 

BAHÇELİ VE BAYKAL'A TEŞEKKÜR

 

Hem Suriye hem de Libya'da son dönemde yaşanan gelişmelerle ülkemizin bekasının gerektirdiği her şeyi yapmakta kararlıyız. Devlet Bahçeli'ye izlediğimiz politikaya verdiği desteği için teşekkür ediyorum. CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal'a da Libya ile ilgili gösterdiği devlet adamlığı tavrı için teşekkür ederim.Tarih kimin bu ülke için fedakarlık yaptığını da kimlerin hainlerin yanında durduğunu da yazıyor.Evlatlarımıza bırakacağımız en önemli miras bu destansı mücadelemizdir. Suriye'de gerçekleştirdiğimiz harekatlarla terör koridorunu parçalayıp attık.

 

"SURİYE SAHASINDA BÜYÜK MÜCADELELER VERMEK GEREKİYOR"

 

Barış Pınarı Harekat bölgesinde terör örgütü küçük çaplı da olsa saldırılarını halen sürdürüyor. Herkesin içinde olduğu Suriye sahasında en küçük bir kazanım için büyük mücadeleler vermek gerekiyor. Şimdi terör örgütünü tamamen ortadan kaldırmak için çalışıyoruz.

 

"KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDECEĞİMİZİ SÖYLÜYORUZ"

 

Bize verilen sözler ile sahadaki durum arasında yer yer farklar var. Muhataplarımıza harekatlarımıza kaldığımız yerden devam edeceğimizi açıkça söylüyoruz. Suriye'deki gelişmeler bizim için beka vasfını sürdürdüğü müddetçe geri adım atmamız mümkün değildir. Rejimin saldırılarından kaçan 400 bin İdlibli ülkemize doğru harekete geçti."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erdoğan,, , parti, grubunda, CHP'li, isme, teşekkür, etti!,
Yorumlar
Haber Yazılımı