Haber
01 Haziran 2020 - Pazartesi 15:03
 
ABD'deki protestolara katılan ünlü şarkıcı, mermiyle vuruldu
George Floyd isimli Afro- Amerikalı'nın polis tarafından öldürülmesinin ardından yapılan protestolara katılan dünyaca ünlü şarkıcı Halsey, polis tarafından plastik mermi ile vuruldu.
DÜNYA Haberi
ABD'deki protestolara katılan ünlü şarkıcı, mermiyle vuruldu

ABD'de siyahi George Floyd'un öldürülmesiyle başlayan protestolara Los Angeles'ta katılan genç şarkıcı Halsey de polis şiddetinden nasibini aldı.
 

Gösterilere katılarak polislerin tutumunu ve izlenimlerini sosyal medyadan canlı olarak yayınlayan Halsey, dün sosyal medyadan yaptığı açıklamayla plastik mermiyle vurulduğunu söyledi.

 

Halsey "üstümüze plastik mermiler ateş açtılar. bariyerleri geçmedik. ellerimizi kaldırmıştık. hareket etmiyorduk ve gas atıp ateş açtılar" dedi.
 

Tutuklanmadığını ve iyi olduğunu belirten Halsey, polislerin yakın mesafeden insanların yüzlerini hedef alarak ateş açtığını ve birçok insanın da yaralandığını ve tutuklandığını dile getirdi.


Halsey takipçilerinden protestolara destek olmasını isterken aynı zamanda protestolarda tutuklananlara yardım eden bir kuruluşa da para bağışı yapılmasını istedi.

 

Halsey, geçen günlerde protestoları destekleyerek yardımcı olan kuruluşlara 100.000 dolar bağışladığını açıklamıştı
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ABD'deki, protestolara, katılan, ünlü, şarkıcı,, mermiyle, vuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı