Clubhouse’da bir bakan…
Haber
24 Mart 2021 - Çarşamba 11:04
 
Clubhouse’da bir bakan…
BURSA Haberi
Clubhouse’da bir bakan…

Daha ziyade eğitimli gençler arasında son 3 aydır popüler uygulama haline gelen “Clubhouse” den haberiniz var mı bilmiyorum. Sosyal medya platformlarının en yenisi. Dünya genelinde 1 yıldır kullanılıyor. Resim, yazı, fotoğraf ve görüntü paylaşımı içeren diğer sosyal medya platformlarının aksine burada sesli konuşma yapılıyor. Yani bir çeşit dijital sempozyum ortamı diyebiliriz. Davet edilmeden giremiyorsunuz. Siyasi, sosyal, sanatsal, kültürel ve ekonomik gündemlerin her alanında  tartışmaların açıldığı bu platformda, binlerce odalar var.

 

Her bir oda da moderatör başkanlığında farklı konular ele alınıyor. Klasik medya geleneğini tüm yeniliklere rağmen sürdürme gibi saçma bir saplantıda olan benim gibilere göre  mevcut Facebook, Instagram, Twitter, Whatsapp, Telegram'ı daha çözememişken, clubhouse uygulaması daha da karmakarışık bir durum. Birkaç tanesine girdim ama hiç konuşmadım. Örneğin iki gece önce şiir gününde odalardan birinde şiirle ilgili bir konu vardı.Entellektüel düzeyinin yüksekliğinden ve sükûnetten etkilendiğimi belirtmeliyim. Şimdilik dinleyerek anlamaya ve öğrenmeye çalışıyorum.

 

Siyasiler hele ki AK Parti camiasının etkili isimleri ile sosyal medyayı sadece  fotoğraf paylaşmadan ibaret sanan  janti giyimli gençleri bu uygulamada yoklar. Ama bildiğim bir durum var ki, eski bakanlardan Faruk Çelik bu uygulamanın müdavimlerinden. Hemen hemen her gece odalardan birine girip siyasi gündemle ilgili bilgilendirmelerde bulunduğunu, Cumhurbaşkanı  Erdoğan ve ülke politikalarının, uygulamalarının aleyhinde yapılan yanlış algılamaları  yaşanmışlıklarla ve doğru bilgilerle anlattığını biliyorum. Şiir dinletisinin olduğu gece bir tanesini bitimine yakın yakaladım.

 

 

 

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN...

Kaynak: Editör:
Etiketler: Clubhouse’da, bir, bakan…,
Yorumlar
Haber Yazılımı