Başkan Aydın'dan 1 Mayıs kutlaması
Haber
01 Mayıs 2021 - Cumartesi 15:25
 
Başkan Aydın'dan 1 Mayıs kutlaması
Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
BURSA Haberi
Başkan Aydın'dan 1 Mayıs kutlaması

Başkan Aydın mesajında “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü; alın terinin, helal kazancın, dostluğun, barışın, kardeşliğin, yardımlaşmanın, birlik ve beraberliğin simgesidir. Alın teri dökerek helal kazanç sağlayan tüm işçi kardeşlerimin Emek ve Dayanışma Gününü kutluyorum.1 Mayıs, şiddetin, kavganın, çatışma ve gerginliğin günü değil, birliğin, beraberliğin, dayanışmanın, mücadelenin, barışın, kardeşliğin ve baharın günü olmalıdır.‘İşçinin ücretini alın teri kurumadan önce ödeyiniz’ diyen bir Nebinin ümmeti olarak bizlere düşen sadece bu günde değil her zaman İşçi ve emekçi kardeşlerimizin yanında olmaktır.

 

 

Ülkemizin büyümesine, gelişmesine, kalkınmasına en büyük katkıyı sağlayanlar; çalışan, üreten, işçi ve emekçi kardeşlerimizdir. Emeği, alın terini ve helal kazancı kutsal sayan, üretimde ve paylaşımda adaleti savunan bir kültür ve medeniyetin mensupları olarak, tüm çalışanların emeklerinin tam karşılığını almaları en önemli önceliğimizdir.

 


Bu zorlu koronavirüs salgınıyla mücadelede de etkin rol oynayan işçilerimiz, virüsün yayılmaması için de yoğun bir çaba sarfetmiş, zor çalışma koşullarında üstlendikleri vazifelerini en iyi şekilde yerine getirmişlerdir.

 


Orhangazi Belediyesi’nde çalışan işçi kardeşlerim başta olmak üzere, tüm emekçilerimize şükranlarımı sunuyor, bu anlamlı günün, toplumsal dayanışma, diyalog ve iş birliğinin geliştirilmesine vesile olacağına olan yürekten inancımla, kamu ve özel sektörde görev yapan tüm işçi kardeşlerimin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutluyorum.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Aydın'dan, 1, Mayıs, kutlaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı