Amerika'da polis şiddeti bitmiyor!
Haber
29 Nisan 2021 - Perşembe 12:27
 
Amerika'da polis şiddeti bitmiyor!
Amerika'da 4 polis memurunun 66 yaşındaki bir siyah kadını darp ettiği görüntüler ortaya çıktı. Kadın 2019'da yaşanan olay hakkında memurlardan şikayetçi oldu.
DÜNYA Haberi
Amerika'da polis şiddeti bitmiyor!

66 yaşındaki Stephanie Bottom, otoyolda giderken polis tarafından çevrildi. Polisler sirenlerini yaktı, ancak siyah sürücü durumu fark etmedi. Bottom 10 dakika boyunca aracını kenara çekmeyince polis çivili kapan kullanarak otomobili durdurdu.

Daha sonra 4 memur silahları çekik bir halde Bottom'ı gözaltına almak için harekete geçti. Memurlar önce Bottom'ı saçlarından tutup yere attı. Üzerine çullanıp ters kelepçe taktı.

Memurlar daha sonra Bottom'ın aracını ve çantasını izinsiz bir şekilde aradı.

Bottom "aşırı güç kullandıkları" gerekçesi ile memurlardan şikayetçi oldu. Gözaltı sırasında rotatör manşet kaslarının yırtıldığını açıkladı. Bottom'ın davası kapsamında olaya ilişkin vücut kamerası görüntüleri ortaya çıktı.

Görüntüler, siyah kadının maruz kaldığı polis şiddetini gözler önüne serdi.

Bottom hız sınırını aşma, polis aracını görmezden gelme, gözaltına direnme ve memurlara engel olmakla suçlandı. Siyah sürücü yalnızca polis aracını görmezden gelme suçunu kabul etti, diğer suçlardan muaf tutuldu.

Bottom'ı darbeden memurların ceza alıp almayacağı ise bilinmiyor.

 

 

 

KAYNAK: cnnturk.com.tr

Kaynak: Editör:
Etiketler: Amerika'da, polis, şiddeti, bitmiyor!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı