Ali Babacan'dan şok itiraf! Partisine ihanet etmiş
Haber
10 Mayıs 2021 - Pazartesi 12:38
 
Ali Babacan'dan şok itiraf! Partisine ihanet etmiş
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, CHP medyasının ana karargahı Halk TV'de katıldığı programda 2018 yılında gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Abdullah Gül'ü desteklediğini, Gül'ün aday olması için CHP, HDP ve İYİ Parti ile masaya oturduğunu itiraf etti. Böylece 8 Temmuz 2019'da AK Parti'den istifa eden Babacan'ın ihanet içinde olduğu ortaya çıktı
SİYASET Haberi
Ali Babacan'dan şok itiraf! Partisine ihanet etmiş

Halk TV'ye konuk olan Ali Babacan, AK Parti'ye karşı işlediği ihaneti yüzü kızarmadan anlattı. 2018 seçimlerinde hâlâ AK Parti üyesi olan Babacan, Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı adayı olması için desteklediğini, hatta bunun gerçekleşmesi için çaba sarfettiğini itiraf etti.

  

 

 

AK PARTİLİ VEKİL ALPAY ÖZALAN'DAN TEPKİ


Eski milli futbolcu ve AK Partili Milletvekili Alpay Özalan, konuya ilişkin Twitter hesabından paylaşımda bulundu. Özalan, ''Ali Babacan, az önce 2018'de Abdullah Gül'ü ortak aday göstermek için CHP ile anlaştıklarını ama son anda başka bir partiyle pürüz çıktığını söyledi. Ali Babacan, AK Parti'den 2019'da ayrıldı. Yani AK Parti üyesiyken CHP ile ittifak yaptı. Farkında olmadan karakterini özetledi.'' ifadelerini kullandı.

 

 

KAYNAK: sabah.com.tr

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ali, Babacan'dan, şok, itiraf!, Partisine, ihanet, etmiş,
Yorumlar
Haber Yazılımı