Yonca Evcimik, eleştiri oklarının hedefi oldu
Haber
26 Kasım 2020 - Perşembe 09:50
 
Yonca Evcimik, eleştiri oklarının hedefi oldu
Ünlü şarkıcı Yonca Evcimik'in yıllar sonra rap türünde yaptığı yeni şarkısı 'Ayıp Şeyler' yayınlanır yayınlanmaz eleştiri oklarının hedefi oldu. Şarkıda cinsiyetçi ifadelerin kullanılması sosyal medyada tepki çekti. Evcimik, daha önce şarkısında kadına, çocuğa ve hayvana şiddet konularında farkındalık yaratmayı hedeflediğini söylemişti.
MAGAZİN Haberi
Yonca Evcimik, eleştiri oklarının hedefi oldu

Yeni şarkısı 'Ayıp Şeyler'in kadına, çocuğa ve hayvana şiddet konularında farkındalık yaratmayı hedeflediğini söyleyen 57 yaşındaki Yonca Evcimik, görünüşe göre başarıya ulaşamadı. Şarkı, yayınlanmasının ardından sosyal medya birçok kullanıcının tepkisini çekti.

 

EVCİMİK, TEPKİ GÖSTERMEK İSTERKEN TEPKİ ÇEKTİ

 

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü'nde pek çok kişi, Evcimik'in şarkısının 'cinsiyetçi' olduğunu savunarak tepki gösterdi. Kadına karşı şiddete tepki göstermek isteyen Evcimik, şarkısının sözleriyle tam aksi mesajlar verdi.

 

FARKINDALIK YARATMAYI AMAÇLAMIŞTI

 

Yonca Evcimik, 'Ayıp Şeyler' şarkısında kadına, çocuğa ve hayvana şiddet konularında farkındalık yaratmayı hedeflediğini söylemişti.

 

TEPKİ ÇEKEN ŞARKININ SÖZLERİ NE?

 

"Ayıp Şeyler" şarkısında ise Evcimik, "Sen kadınsın zekisin, ama bazen de gerçekten aşırı cinssin, bakma sevgilime be kadın çıkacak adın, mesaj atma kocama, gözünü dikme ocağıma, nasıl bozuldunuz böyle haydi söyle, açarsan mahremini içeri girer işte öyle" ifadelerini kullanıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yonca, Evcimik,, eleştiri, oklarının, hedefi, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı