Yeni Bakan Nebati’den ilk mesaj: Önceliğimiz yüksek faiz olmayacak
Haber
02 Aralık 2021 - Perşembe 16:43
 
Yeni Bakan Nebati’den ilk mesaj: Önceliğimiz yüksek faiz olmayacak
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, TBMM Genel Kurulunda yemin etti. Yemin töreninin ardından bakanlıkta devir teslim töreni gerçekleşti. Bakan Nebati, “Önceliğimiz yüksek faiz olmayacak” dedi.
EKONOMİ Haberi
Yeni Bakan Nebati’den ilk mesaj: Önceliğimiz yüksek faiz olmayacak

Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nebati görevi Lütfi Elvan’dan devraldı.

Bakan Elvan yaptığı konuşmada, “Kamu maliyesi alanında tüm giderlerimizi gelirlerimizi oluşabilecek riskleri gözden geçirdik. Sayın Cumhurbaşkanımızın desteğiyle gelirlerimizi artırıcı giderlerimizi azaltıcı önlemler aldık. Ekip ruhundan vazgeçmedik” dedi.

“ÖNCELİĞİMİZ YÜKSEK FAİZ OLMAYACAK”

Törende konuşan Nurettin Nebati ise şunları söyledi;

“Büyük bir sorumluluk gerekiyor, bu sorumluluğu gece yarısı itibari ile aldık. Hazine ve Maliye Bankalığı Türkiye’nin çok önemli bir merkezi. Böylesi merkezse işlerimizi yapmaya gayret edeceğiz.

Ülkemiz için, milletimizin için inşallah hayırlara vesile olacak bir devir teslim yapıyoruz. Önemli olan yaptığımız hizmetler ve akşam başımızı yastığa rahat koyabilmek. Herkesin alın terinin sürekli aktığı ve akıl terinin döküldüğü bir merkezdeyiz. En önemli önceliğimiz yüksek faiz değil yatırım ve istihdam olacak. Öngörülebilir bir ekonominin anlam kazandığı adımlar atacağız.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yeni, Bakan, Nebati’den, ilk, mesaj:, Önceliğimiz, yüksek, faiz, olmayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı