Yarın başlıyor! Emekliler maaş ve ek ödemelerini zamlı alacak
Haber
18 Ocak 2021 - Pazartesi 11:54
 
Yarın başlıyor! Emekliler maaş ve ek ödemelerini zamlı alacak
Aralık aynıda belirlenen enflasyon rakamları ile memur, işçi ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranları belli oldu. Memur emeklileri yüzde 7,36 oranında zam alırken işçi ve Bağ-Kur emeklileri yüzde 8,36 oranında alacak. Zamlı maaşlar yarından itibaren yatmaya başlayacak. Emeklilere maaş zammının yanında ek ödeme zammı da verilecek.
EKONOMİ Haberi
Yarın başlıyor! Emekliler maaş ve ek ödemelerini zamlı alacak

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarına yüzde 8,36, memur emeklilerinin maaşına ise yüzde 7,36 zam geldi. Emekliler aldıkları maaş zammının üzerine bir de ek ödeme zammı aldı. Emekli maaşı 1.554 liranın altındakilere yüzde 5, üstündekilere ise yüzde 4 ek ödeme yapılacak.

 

EMEKLİLER EK ÖDEMENİN ARTIRILMASINI İSTİYOR

 

Vergi iadesinin yerine gelen ek ödemede emekliler yeni artış beklentisi de taşıyor. Emekliler, maaşın yüzde 4'ü-5'i oranında olan ek ödemenin günümüzde düşük kaldığını belirterek, artırılmasını istiyor.

 

TALEP HAYATA GEÇERSE EK ÖDEME TUTARI İKİYE KATLANACAK

 

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) de "Yeni oran yüzde 8-10 olarak belirlensin" çağrısını yapıyor. Bu talep hayata geçerse, emeklilerin büyük bölümünün ek ödeme tutarları ikiye katlanacak. Emekliler maaşlarının yüzde 4'ü yerine yüzde 8 ya da 10'u oranında ek ödeme almaya başlayacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yarın, başlıyor!, Emekliler, maaş, ve, ek, ödemelerini, zamlı, alacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı