Türkiye-Arnavutluk dostluğu taçlandırıldı
Haber
17 Ocak 2022 - Pazartesi 15:30
 
Türkiye-Arnavutluk dostluğu taçlandırıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOKİ tarafından Arnavutlukta depremzedeler için inşa edilen konutların anahtar teslim törenine katıldı
GÜNDEM Haberi
Türkiye-Arnavutluk dostluğu taçlandırıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOKİ tarafından Arnavutlukun Laç şehrinde depremzedeler için inşaa edilen konutların anahtar teslim törenine katıldı.

Toplam 522 konutu içeren, yaklaşık 42 milyon avroya mal olan evleri teslim eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Uluslararası camianın bilhassa İslam İşbirliği Teşkilatının Arnavutluka yardım elini uzatması için bizzat girişimlerde bulundum. Depremden sonra bölgeye yardıma koşan ilk ülkenin Türkiye olması, aramızdaki güçlü dayanışmanın en büyük ispatıdır" dedi.

Türk ve Arnavut doktor ve hemşirelerimiz omuz omuza sağlık hizmeti sunduğunu şimdi de deprem konutlarının açılışı ile Türkiye - Arnavutluk dostluğunu taçlandırdıklarını belirten Erdoğan, "Depremde hayatını kaybeden kardeşlerimize Allahtan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı niyaz ederim. Rabbim böyle acıları bir daha yaşatmasın diyorum. Ölenleri geri getiremeyiz ama geride kalanların hayatlarını kolaylaştıracakları adımları atmak bizim elimizdedir. İnşa ettiğimiz deprem konutları ile bu bölgedeki 522 ailenin bundan sonraki hayatlarını huzur ve güven içinde geçirmesini temin ediyoruz" dedi.

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Türkiye-Arnavutluk, dostluğu, taçlandırıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı