Turistler 'Doğu Ekspresi' keyfini 'turizm treni'nde yaşayacak
Haber
25 Şubat 2019 - Pazartesi 12:46
 
Turistler 'Doğu Ekspresi' keyfini 'turizm treni'nde yaşayacak
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, "Doğu Ekspresi turizmle öne çıkmaya, amacının dışında kullanılmaya başladı. Biz de diyoruz ki o zaman amacına uygun bir tren daha organize edelim. Turistik amaçlı gidenler de o trenle seyahat etsinler." dedi.
SEYAHAT Haberi
Turistler 'Doğu Ekspresi' keyfini 'turizm treni'nde yaşayacak

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri ErsoyTürkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık AŞ'nin en uzun rotalarından olan ve hafızalarda güzel izler bırakan Ankara-Kars seferini yapan Doğu Ekspresi'yle Erzurum'dan Kars'a yolculuk yaptı.

Ankara'dan hareket edip Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan ve Erzurum üzerinden Kars'a ulaşan trene İstanbul'dan uçakla geldiği Erzurum'da binen Bakan Ersoy, Erzurum ile Kars'ın Sarıkamış ilçesi arasında yolculuk yaparak, kar yağışı nedeniyle adeta gelinliğini giyen manzarayı izledi.

Ersoy, trenle yolculuk esnasında AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Doğu Ekspresi Türkiye'mizin sahip olduğu turizm potansiyelinin kendi kendine ortaya çıkmasında en büyük başarıdır. Çünkü Doğu Ekspresi aslında turizm amaçlı yapılmış bir ekspres değil ama doğunun turizm açısından cazibelerinin zaman içerisinde keşfedilmesini, özellikle sosyal medya sayesinde keşfedilmesini ve amacının dışında bir turizm treni olmasını sağladı." dedi.

Doğu Ekspresi'nin biletlerinin yok sattığını ve karaborsaya düştüğünü ifade eden Ersoy, trenin aylar öncesinden dolduğunu söyledi.

Doğu Ekspresi trenine alternatif turizm treni

Bakan Ersoy, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ile konuşarak bu güzergahta alternatif bir turizm treni oluşturma konusunda çalışma yapacağını ve alternatif tren koyulacağını bildirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Turistler, 'Doğu, Ekspresi', keyfini, 'turizm, treni'nde, yaşayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı