Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na sert tepki!
Haber
03 Aralık 2021 - Cuma 13:30
 
Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na sert tepki!
TÜİK’ten randevu isteğine yanıt alamayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Geliyor" diyerek gittiği TÜİKten içeriye giremeyince kapıda basın açıklaması yaptı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise, sosyal medya hesabından TÜİKe giden Kılıçdaroğluna tepki gösterdi.
GÜNDEM Haberi
Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na sert tepki!

TÜİK tarafından Kasım ayı enflasyonun verilerinin açıklanmasının ardından, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda "TÜİK’ten randevu istedim, vermediler. Saat 11.00'de geliyorum, haberiniz olsun" dedi.

Randevusu olmadığı için içeri giremeyen Kılıçdaroğlu, kapıda bir basın açıklaması yaptı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da, sosyal medya hesabından TÜİK'e giden Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı paylaşımda, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun hareketini  "Suç ve suç örgütleri ilişkisiyle, o iklimin ve sözlerin etkisiyle siyasi tarihte görülmeyen yöntemlere başvuruyor" diyerek özetleyerek, şu ifadelere yer verdi:

"Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı, PKK, DHKP-C ve organize suç örgütlerinin ağına düşüp, onlara özenip, mekan basmaya gitmez. Siyasetin ve devletin kaidesi bellidir. CHP, başında ehliyetini kaybetmiş bir kişi ve bunu istismar edenlerin işgalindedir" dedi.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Soylu'dan, Kılıçdaroğlu'na, sert, tepki!,
Yorumlar
Haber Yazılımı