Pakdemirli'den tarım destek müjdesi! Haftaya hesaplarda
Haber
11 Haziran 2021 - Cuma 11:17
 
Pakdemirli'den tarım destek müjdesi! Haftaya hesaplarda
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli geçtiğimiz günlerde tarıma destek ödemesi yapılacağını duyurmuştu. Pakdemirli'nin bugün yaptığı açıklamada önümüzdeki haftadan itibaren 2 milyar 550 milyon liralık bitkisel üretim desteklerinin ödenmeye başlanacağını duyurdu.
EKONOMİ Haberi
Pakdemirli'den tarım destek müjdesi! Haftaya hesaplarda

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2 milyar 550 milyon liralık bitkisel üretim desteklerinin 18 Haziran'dan itibaren ödenmeye başlanacağını bildirdi.

Pakdemirli, Kilis Valiliğinde yaptığı basın açıklamasında, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın canlı bağlantıyla katılımıyla Kilis Yukarı Afrin Barajı ve İçme Suyu İsale Hattı'nın açılışını gerçekleştireceklerini söyledi.

 

ÖDEMELER BAŞLIYOR

Çiftçiler için beklenen müjdeyi ifade etmek istediğini belirten Pakdemirli, "Önümüzdeki haftadan itibaren bitkisel üretim desteklemesi ödemeleri de yapıyor olacağız. 2 milyar 550 milyon liralık bitkisel üretim desteklemesini ödemeye başlıyoruz." dedi.

 

Pakdemirli, pamuk, ayçiçeği, koza, aspir, soya, hububat, baklagil ve dane mısır fark ödemelerini kapsayan söz konusu ödemelerin sertifikalı tohum ve organik gübre destek ödemelerini de içerdiğini kaydederek, "Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaralarına göre 18 Haziran'dan itibaren çiftçilerimizin hesaplarına yatırmaya başlayacağız. Böylece bitkisel üretim desteklerinin yüzde 80'den fazlasını da çiftçilerimize yılın ilk 6 ayında ödemiş olacağız." diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Pakdemirli'den, tarım, destek, müjdesi!, Haftaya, hesaplarda,
Yorumlar
Haber Yazılımı