Osmangazi’de 30 panoda 2 bin pulluk sergi
Haber
10 Kasım 2021 - Çarşamba 16:30
 
Osmangazi’de 30 panoda 2 bin pulluk sergi
Bursa'da Osmangazi Belediyesi, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü etkinlikleri kapsamında PTT işbirliğiyle düzenlediği ‘Atatürk ve Milli Mücadele Pulları Sergisi’ni ziyarete açtı.
YAŞAM Haberi
Osmangazi’de 30 panoda 2 bin pulluk sergi

 Osmangazi'de toplam 2 bin puldan oluşan dev sergi Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nde düzenlenen törenle açıldı. Atatürk ve Milli Mücadele Pulları Sergisi’nin açılış törenine; Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın yanı sıra Bursa PTT Başmüdür Vekili Hüseyin Salman, AK Parti İl Yöneticisi İrfan Akkaya, AK Parti Osmangazi İlçe Kadın Kolları Başkanı Dilşad Kafadar, Osmangazi Kent Konseyi Başkanı Erol Bodur, meclis üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, milletin Atatürk’ün önderliğinde yeniden ayağa kalktığını belirterek, "O günler ile bugün arasında ekonomik ve siyasi şartlar çok farklı olsa da emperyal zihniyet hiçbir zaman değişmedi. Aynı zihniyet, günümüzde akla gelmeyecek saldırılar ile Türkiye Cumhuriyeti’nin ilerlemesini hedef almaktadır. Fakat, bu millet artık ayağa kalkmıştır ve ilerlememizi kimse engelleyemeyecektir" dedi. 

Pulun bir egemenlik nişanı olduğunu vurgulayan Başkan Dündar, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü etkinlikleri kapsamında PTT işbirliğiyle düzenlediğimiz Atatürk ve Milli Mücadele Pulları Sergimiz, koleksiyonerler Barış Yakar ile Nihat Cimrin katkılarıyla hazırlandığını, yaklaşık 1 ay boyunca ziyarete açık kalacak sergiye tüm vatandaşları beklediklerini söyledi.

Bursa PTT Başmüdür Vekili Hüseyin Salman ise, PTT Pul Müzesi’nde muhafaza edilen birbirinden değerli 30 panoluk pul ile katkı sunmaya çalıştıklarını anlattı.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Osmangazi’de, 30, panoda, 2, bin, pulluk, sergi,
Yorumlar
Haber Yazılımı