Okullar açılmalı, neden mi?
Haber
16 Eylül 2020 - Çarşamba 22:26
 
Okullar açılmalı, neden mi?
Okullar açılacak mı açılmayacak mı? Kimse bilmiyor. Buna Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da dahil. Üşenmedim, Bakan Ziya Selçuk'un "okullar ne zaman açılacak?" sorusuna verdiği yanıtları geriye dönük araştırdım.
BURSA Haberi
Okullar açılmalı, neden mi?

Hepsini tek tek okudum, TV açıklamalarını da dinledim. Siz de son 15-20 gün, bilemediniz son bir aylık cevaplarına bakın, ne dediğini anlamayacaksınız. Evet, Sayın Bakan konusuna hakim. Bir şeyler söylüyor, ama konuşmasından ne dediğini anlayamıyorsunuz. Sürekli A, B ve C planlarından bahsediyor. Muallakta. Eminim o da açıklamalarını dinlese veya okusa "Ya, ben burada ne demek istedim?" diye kendi kendine soracaktır.

 

 

Okullar açılsın mı açılmasın mı?

 

Bana sorarsanız açılmasından yanayım. Uzaktan eğitimin çocukların - buna üniversite öğrencileri de dahil- çalışma, anlama, disiplin ve öğrenme performanslarını iyiden iyiye düşürdüğü ortada. Siz bakmayın uzaktan eğitimde aldıkları notların yüksekliğine.

 

Külliyen yanıltıcı.

 

Mart ayından bu yana okullar kapalı ya, ilk zamanlarda okullar açılmasın diyenlerin oranı çoktu, ama şimdi öyle bir bir durum yok. Hava tersine dönmeye başladı. Enteresandır, okullar açılmalı diyenlerin sesi son dönemde daha yüksek ve gür çıkıyor.

 

Neden mi?

 

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN...

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Okullar, açılmalı,, neden, mi?,
Yorumlar
Haber Yazılımı