Haber
18 Şubat 2020 - Salı 13:30
 
Meral Akşener: İstifaya saygı duyarım ancak...
İYİ Parti TBMM Grup Toplantısı'nın ardından basın mensuplarının sorularına cevap veren Genel Başkan Meral Akşener, 5 ismin daha istifa edeceği haberlerine ilişkin, "İstifa kararına saygı duyarım ancak, iftira kötü bir şeydir" şeklinde konuştu.
SİYASET Haberi
Meral Akşener: İstifaya saygı duyarım ancak...

İYİ Parti'de, Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal ve Balıkesir Milletvekili İsmail Ok'un istifalarının ardından 5 ismin daha istifa edeceği dedikodusu yayılmıştı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı ve bu iddialara yanıt verdi. Akşener, "Üzüntüm şudur, insanlar bir siyasi organizasyonun içinde yer almaktan vazgeçebilirler, bunu saygı ile karşılarım. Ama açıklamalarında ve beyanlarında koskocaman bir camiayı, yöneticileri, seçmeni, teşkilatları töhmet altında bırakacak ve gerçekten haksız, temelsiz ve insafsız gerekçeler ortaya atarlarsa, bu insanların canını yakar" şeklinde konuştu.

 

"İFTİRA KÖTÜ BİR ŞEYDİR"

 

Akşener İYİ Parti'den 5 ismin daha istifa edeceği iddialarına ilişkin, "Benim böyle bir bilgim yok. O, bilgiyi veren gazete, o bilgiyi veren televizyon kanalları bazı şeyleri biliyorlar demek ki. Bize de söylerlerse, biz de biliriz. Bizde prensip olarak, ister milletvekili olsun, ister sade bir üyemiz olsun, istifa canımı yakar, çok üzülürüm. Ancak bugüne kadar, istifa etmiş hiçbir arkadaşımızın aleyhinde tek bir cümlem, tek bir kelimem olmadı. Çünkü istifa, tek taraflı bir irade beyanıdır. Üzüntüm şudur, insanlar bir siyasi organizasyonun içinde yer almaktan vazgeçebilirler, bunu saygı ile karşılarım. Ben hep öyle karşıladım. Ama açıklamalarında ve beyanlarında koskocaman bir camiayı, yöneticileri, seçmeni, teşkilatları töhmet altında bırakacak ve gerçekten haksız, temelsiz ve insafsız gerekçeler ortaya atarlarsa, bu insanların canını yakar. İftira kötü bir şeydir" ifadelerini kullandı.

 

"İSTİFA GEREKÇELERİNİ NORMAL KARŞILAMIYORUZ"

 

Akşener, "Ben içeride söyledim, 1997'yi yaşamış bir insanım. Doğru Yol Partisi'nde de bir parmak düğmeye basmıştı. Böyle şeyler yaşanmıştı. Acaba o gün düğmeye basan parmakların ne düşündüğünü merak ediyorum. Sizin de söylediğiniz gibi bazı televizyon kanalları, gazeteler bu istifalarla ilgili bilgi sahibi. Bilgi sahibi olmanın da bir manası vardır. Dolayısıyla, istifaların gerekçelerinin normal karşılanması bizim için mümkün değildir. Umarım, 97'de düğmeye basan parmaklar, bugün Türkiye'nin durumunu görüp hayıflanıyordur" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Meral, Akşener:, İstifaya, saygı, duyarım, ancak...,
Yorumlar
Haber Yazılımı