Kesime gidecek hamile keçileri satın aldı, ne etlerinden ne de sütlerinden faydalanıyor
Haber
23 Şubat 2021 - Salı 10:06
 
Kesime gidecek hamile keçileri satın aldı, ne etlerinden ne de sütlerinden faydalanıyor
Bursa'da bir hayvansever, iflas eden çiftlikteki hamile keçilerin kesime gideceğini öğrenince hayvanları satın alarak bakmaya başladı. Şimdi 20 tane keçisi olan hayvansever, keçilerin ne etinden ne de sütünden faydalanıyor. Ömürleri yettiği kadar yaşayacaklarını söyleyen hayvansever, bakım için destek bekliyor.
BURSA Haberi
Kesime gidecek hamile keçileri satın aldı, ne etlerinden ne de sütlerinden faydalanıyor

İflas eden bir çiftlikteki gebe keçilerin kesime gideceğini öğrenen hayvansever Mefaret Özmez, hayvanları satın alarak bakmaya başladı. 7 tane olan keçiler bir yıl sonunda 20 başa ulaştı. Kendine söz veren hayvansever, sağ olduğu müddetçe bu hayvanları kestirmeyecek.

 

 

KEÇİLERİ HİÇ KİMSEYE VERMİYOR

 

Birçok kişi keçilerden istemesine rağmen keçiler kesilir diye kimseye vermeyen Özmez, 100 bin lira teklif edilse de keçileri kimseye vermeyecek. Maliyetli olmasına rağmen etinden ve sütünden faydalanmayı düşünmediği keçileri besleyen Özmez, hayvanseverlerden yem ve ot yardımı bekliyor.

 

 

"EN İYİ ŞEKİLDE BAKMAYA ÇALIŞIYORUZ"

 

Kesime gidecek gebe keçileri satın alarak kurtardığını ifade eden Mefaret Özmez, "Bir üretim çiftliği kapatılmıştı. Orada da 7 tane keçi vardı. Gebe keçileri para vererek aldım. Şimdi barınağımda gözüm gibi bakıyorum. 7 keçi bir yıl sonunda 20 keçiye ulaştı. Ben bu keçileri aldığım ilk gün söz verdim. Ben yaşadığım sürece hiç kimseye ne parayla ne de bedava vermeyeceğim. Yaşadıkları kadar yaşayacaklar. Bunlara en iyi şekilde bakmaya çalışıyoruz. Keçiler 7 taneyken ben bunlara rahat bakarım diyordum. Şimdi 20 tane oldular, doğumlardan sonra 25 tane olacaklar. Yem ve ot maliyetleri yüksek, hayvanseverlerden yardım bekliyorum. Bu keçileri parayla almak isteyenler var. 100 bin lira bile verseler satmam veya vermem" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kesime, gidecek, hamile, keçileri, satın, aldı,, ne, etlerinden, ne, de, sütlerinden, faydalanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı