Haraç vermeyi reddeden işletmeciye, değnekçilerden tekme tokat dayak
Haber
17 Eylül 2020 - Perşembe 11:12
 
Haraç vermeyi reddeden işletmeciye, değnekçilerden tekme tokat dayak
İstanbul'da bir restoranın önündeki alanda değnekçilik yapan grup, mekan sahibini haraca bağlamak istedi. Haraç vermeyi reddedip otopark alanını İSPARK'a kiralayan işletmeci öfkeli grup tarafından darbedildi.
ASAYİŞ Haberi
Haraç vermeyi reddeden işletmeciye, değnekçilerden tekme tokat dayak

 

Esenyurt'ta bir iş yerinin önünü mesken tutan değnekçi çetesi, mekan sahibinin otopark alanını İSPARK'ta kiralamasıyla deliye döndü. Rant kapısı kapanan değnekçiler iş yerini basıp ortalığı birbirine kattılar. Yaşanan olaylar ise güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

 

DÜKKANA GELİP HARAÇ İSTEDİLER

 

Olay, geçtiğimiz cuma günü saat 12:00 sıralarında meydana geldi. Esenyurt Doğan Araslı Bulvarı üzerinde bulunan bir restorantın önünü mesken tutan değnekçilerden usanan mekan sahibi İSPARK'a başvurdu. Dükkan önünde bulunan alanı İSPARK'tan kiralayan dükkan sahibi Oktay Karagöz her şeyin düzeleceğini düşündü. Ancak iddiaya göre, rant kapısı kapanan değnekçi çetesi dükkana gelip haraç istedi.

 

ÖNCE TAŞLAYIP SONRA DÖVDÜLER

 

Bu talebi olumsuz karşılanan grup, dükkanın önüne gelerek mekanı taşlayıp daha sonra iş yeri sahibini dövmeye çalıştı. İhbar üzerine iş yerine gelen polis ekipleri saldırganları yakalayıp polis merkezine götürdü. Saldırıya uğrayan Oktay Karagöz karakola giderek şikayetçi oldu. Polis olayla ilgili çalışma başlattı.

 

"ONLARA İZİN VERMEDİK"

 

Saldırıya uğrayan restoranın müdürü ise baskın anlarını anlattı. Olayın "değnekçilik" olduğunu vurgulayan müdür, "Biz bu mekanı geçtiğimiz yıl kasım ayında açtık. Bir grup gelip haraç almak istedi biz buna müsaade etmedik. Daha sonra mekanın önündeki alanı otopark gibi kullanıp gelen müşterilerde usulsüz ücret almaya başladılar. Biz buna da izin vermeyip İSPARK'a başvurup bu alanı kiraladık. Tabi bu durum işlerine gelmedi ve iş yerimizi basıp patronumuzu darp ettiler" diye konuştu.

 

O ANLAR KAMERADA

 

Yaşanan olay ise iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. 6-7 kişilik grubun iş yerinin önüne geldiği önce mekanı taşlayıp daha sonra iş yeri sahibine saldırdıkları görülüyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Haraç, vermeyi, reddeden, işletmeciye,, değnekçilerden, tekme, tokat, dayak,
Yorumlar
Haber Yazılımı