Erdoğan'dan flaş korona çıkışı! Mecburen işi tekrar sıkmak durumundayız
Haber
18 Eylül 2020 - Cuma 13:56
 
Erdoğan'dan flaş korona çıkışı! Mecburen işi tekrar sıkmak durumundayız
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışında açıklamalarda bulundu. Yeni tip koronavirüs (COVİD-19) önlemleriyle ilgili "Ne yazık ki uyarılarımıza halkımız ciddi manada dikkat etmedi." diyen Erdoğan, "Mecburen şimdi tekrar işi sıkmak zorundayız." ifadelerini kullandı. Erdoğan, aşı çalışmalarıyla ilgili de "Yılbaşından sonra bazı olumlu sinyaller alacağımızı görüyoruz." diye konuştu.
GÜNDEM Haberi
Erdoğan'dan flaş korona çıkışı! Mecburen işi tekrar sıkmak durumundayız

Cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 1 numaralı gündemi Türkiye'deki koronavirüs salgınında vaka sayısının yeniden artış göstermesi yer aldı. Erdoğan sitemde bulunarak "Halkımız uyarılara dikkat etmedi" dedi ve ekledi: Mecburen işi tekrar sıkmak durumundayız.

 

"BİRAZ GEVŞETİNCE VAKA SAYILARI YÜKSELDİ"

 

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan kısımlar şunlar :

 

"Ne yazık ki uyarılarımıza halkımız ciddi manada dikkat etmedi. Dikkat edilen illerde vaka sayılarının düştüğünü gördük. Biz biraz gevşetince bu defa da başta Ankara, İstanbul olmak üzere bir anda vaka sayılarının yükselmeye başladığını gördük. Mecburen şimdi tekrar işi sıkmak zorundayız.

 

"BUNU KEYFİ YAPMIYORUZ"

 

O yüzden Bilim Kurulu, Sağlık Bakanlığı tedbirleri artırmak durumunda. Gerek toplu taşım gerek düğün nikah salonu gibi yerlerdeki yaklaşımlarımız daha kararlı hale getirdik. Bunu keyfi yapmıyoruz. Sadece halkımıza olan duyarlılığımızdandır. Halkımız bir sıkıntı yaşamasın bundan dolayıdır. Şimdi bazı illerimizde olumlu dönüş başladı.

 

AŞI ÇALIŞMALARI

 

Sıkı bir şekilde devam ediyor. Özel sektör bu konuyla ilgili olarak bu çalışmalara devam ediyor. Yılbaşından sonra bazı olumlu sinyaller alacağımızı görüyoruz."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erdoğan'dan, flaş, korona, çıkışı!, Mecburen, işi, tekrar, sıkmak, durumundayız,
Yorumlar
Haber Yazılımı