Haber
14 Mayıs 2020 - Perşembe 10:51
 
Erdoğan, CHP'nin İş Bankası hisseleri için talimatı verdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin İş Bankası hisselerinin Hazine'ye geçirilmesi için gerekli düzenlemelerin bayramdan önce halledilmesi talimatı verdi. AK Parti'nin, Siyasi Partiler Kanunu'nda değişikliğe giderek partilere ticareti yasaklayan 67. maddeye "Siyasi partiler sahip oldukları hisseleri Hazine'ye devreder" hükmünü eklemesi düşünülüyor.
SİYASET Haberi
Erdoğan, CHP'nin İş Bankası hisseleri için talimatı verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında, normalleşme sonrası gündeme gelecek yasal düzenlemelere ilişkin hazırlıklar ele alındı. Bu kapsamda kısa süre önce çalışmalarına başlanan baro ve meslek odalarının seçim sistemine yönelik düzenlemeleri ile CHP'nin İş Bankası hisselerine yönelik hazırlıklar masadaydı. AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı ve Nurettin Canikli, CHP hisselerinin hukuki ve ekonomik boyutuna ilişkin kurulda bir sunum yaptı.

 

CHP'NİN HİSSELERİ HAZİNEYE DEVREDİLECEK

 

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre; CHP'nin İş Bankası hisselerinin hazineye aktarılması amacıyla 5 ya da 6 maddelik bir düzenleme planlanıyor. Buna göre AK Parti, Siyasi Partiler Kanunu'nda değişikliğe gidecek. Kanunun partilere ticaret yasağını düzenleyen 67. maddesine "Siyasi partiler sahip oldukları hisseleri Hazine'ye devreder" hükmünün eklenmesi düşünülüyor.

 

BAĞIMSIZ ÜYE ATANACAK

 

İş Bankası'ndaki CHP hisselerinin Hazine'ye devri sırasında atılacak adımlardan biri de banka yönetiminde bulunan dört CHP'li üyenin yerine 'bağımsız üyeler' atanması.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erdoğan,, CHP'nin, İş, Bankası, hisseleri, için, talimatı, verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı