Haber
04 Ekim 2019 - Cuma 08:44
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Bursa'da...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararlara göre İstanbul, Adana ve Bursa'da belirlenen alanlar, bazı şirketlere ait özel endüstri bölgesi ilan edildi.
GÜNDEM Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Bursa'da...

Resmi  Gazete'de yayımlanan kararlara göre, İstanbul'un Esenyurt ve Arnavutköy  ilçelerinde bulunan yaklaşık 18.2 hektarlık alan Baykar Makina Sanayi ve Ticaret  Anonim Şirketi İstanbul Özel Endüstri Bölgesi ilan edildi.

 

Adana'nın Yumurtalık ilçesindeki yaklaşık 84,9 hektarlık alanın ise  EMBA Elektrik Üretim Anonim Şirketi Adana Özel Endüstri Bölgesi ilan edilmesi  kararlaştırıldı.

 

Bursa'nın Gemlik ilçesindeki yaklaşık 76,4 hektarlık alanın da Gemlik  Gübre Sanayii Anonim Şirketi Bursa Özel Endüstri Bölgesi ilan edilmesine karar  verildi.

 

Ankara'nın Çubuk ilçesindeki yaklaşık 31,3 hektarlık alan MAN Türkiye  Anonim Şirketine münferit yatırım yeri olarak tahsis edildi.

 

Karar kapsamında söz konusu yatırımcı tarafından Sanayi ve Teknoloji  Bakanlığı Merkez Saymanlık Müdürlüğü hesabına yatırılacak tutar da sabit yatırım  tutarının binde biri olarak belirlendi.

 

Acele kamulaştırma kararları

 

Trabzon'un Ortahisar ilçesine bağlı Çömlekçi Mahallesi sınırları  içerisinde bulunan bazı taşınmazlar bölgede yürütülen kentsel dönüşüm ve gelişim  (gecekondu dönüşüm) çalışmaları kapsamında, sağlıksız yapılaşmanın çözümüne  yönelik projenin ivedilikle hayata geçirilmesi amacıyla Trabzon Belediye  Başkanlığı tarafından acele kamulaştırılacak.

 

Trabzon'un Of ilçesi Sulaklı Mahallesi sınırları içerisindeki bazı  taşınmazların da bölgedeki kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında planlanan  "Millet Bahçesi Projesi"nin hayata geçirilmesi amacıyla Of Belediye Başkanlığı  tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi.

 

Yapımı devam eden Çekerek Hidroelektrik Santrali'nin tamamlanması  amacıyla Tokat'ın Zile ve Yozgat'ın Çekerek ile Aydıncık ilçelerindeki bazı  taşınmazlar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından acele kamulaştırılacak.

 

Gürsöğüt Barajı ve Hidroelektrik Santrali'nin yapımı için de  Ankara'nın Beypazarı ve Polatlı ile Eskişehir'in Mihalıççık ilçelerindeki bazı  taşınmazların da Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca acele kamulaştırılması  kararlaştırıldı.

 

Bu arada Resmi Gazete'deki bir başka karar ile Emniyet Genel Müdürlüğü  Teftiş Kurulu Tüzüğü'nün yürürlükten kaldırılması kararlaştırıldı.

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan, imzaladı!, Bursa'da...,
Yorumlar
Haber Yazılımı