Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Afrika ile bağlarımız daha da kuvvetlenecek'
Haber
22 Ekim 2021 - Cuma 16:30
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Afrika ile bağlarımız daha da kuvvetlenecek'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezinde Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumunda konuştu. Erdoğan, Afrika'nın kalplerinde müstesna yeri olduğunu söyledi.
GÜNDEM Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Afrika ile bağlarımız daha da kuvvetlenecek'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'nde Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu'nda konuştu.

Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu'nda önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, Afrika ziyaretini sömürgeci zihniyetin rahatsızlığına rağmen gerçekleştirdiğini belirterek, "Önümüzdeki dönemde aramızdaki samimi bağların daha da kuvvetleneceğine inanıyorum" dedi.

Afrika'nın kalplerde müstesna yerini her vesile ile dile getirdiklerini belirten Erdoğan,"Afrika'da kapısı çalınmadık dost, yarısı sarılmadık gönül, iş birliği yapılmadık ülke bırakmıyoruz. Afrika halklarının da ülkemize ve milletimize aynı hassasiyetle yaklaştığını görmekten memnuniyet duyuyoruz. Türk iş dünyasının kıta ülkelerinde yatırımları arttıkça Afrikalı kardeşlerimiz de istifade ediyor. Buna Kıtaya yaptığım son seyahatimde şahit oldum. Angola, Toko ve Nijerya'da çok verimli temaslarda bulunduk. Her üç ülkede birebir ve heyetlerarası görüşmeler gerçekleştirdik. Togo'da ayrıca Burkina Faso ve Liberya Devlet Başkanları ile de bir araya geldik. Ortak çabalarımız pek çok alanda meyvelerini vermeye başladı. Türkiye Afrika ilişkileri eşit ortaklık ve kazan kazan temelinde çok boyutlu bir şekilde günden güne güçleniyor" diye konuştu.

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan:, 'Afrika, ile, bağlarımız, daha, da, kuvvetlenecek',
Yorumlar
Haber Yazılımı