CHP'den Erdoğan'a Kanal İstanbul yanıtı
Haber
28 Kasım 2020 - Cumartesi 13:44
 
CHP'den Erdoğan'a Kanal İstanbul yanıtı
CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kanal İstanbul için kullandığı "Benim çılgın projem" ifadelerini değerlendirdi. İmamoğlu'nun "Devlet projesi değildir" dediği için hedef alınmasına tepki gösteren Özkoç, "Erdoğan, İmamoğlu'ndan özür dilemelidir" dedi.
GÜNDEM Haberi
CHP'den Erdoğan'a Kanal İstanbul yanıtı

Geçen gün Kanal İstanbul ile ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Benim çılgın projem" derken bu ifade muhalefet kanadının tepkisini çekti. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç bu ifadeler üzerinden açıklamalarda bulundu.

 

"DEVLET PROJESİ DEĞİL DEYİNCE SORUŞTURMA AÇILDI"

 

Özkoç, "Erdoğan, 'Kanal projesi benim çılgın projemdir' demiş. Daha önce devlet projesi demişti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu, bu bir devlet projesi değil deyince kendisine soruşturma açıldı" dedi.

 

"İMAMOĞLU'NDAN ÖZÜR DİLEMELİDİR"

 

Açıklamalarına devam eden Özkoç, "Şimdi, kendisi itiraf etti. Kimin projesiymiş? Recep Tayyip Erdoğan'ın çılgın projesiymiş. Recep Tayyip Erdoğan derhal Ekrem İmamoğlu'ndan özür dilemelidir. Kendisine ve millete bir özür borcu vardır" ifadelerini kullandı.

 

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

 

Cuma namazından sonra Üsküdar'daki Hazreti Ali Camii'nin çıkışında açıklamalarda bulunan Erdoğan, Türkiye ve Katar arasında dün 11 anlaşma imzalandığına dikkati çekerek, "Bunların içerisinde şu anda bazı firmaların kendi hisselerini satışlarından tutunuz da farklı ülkelerdeki şirketlerin hisselerini satın almaya varıncaya kadar atılan adımlar var. Önümüzde bizim en büyük proje, benim Çılgın Projem dediğim, Kanal İstanbul Projesi'dir. Şu anda Kanal İstanbul Projesi ile ilgili de yoğun bir şekilde talepler artıyor. Yerli ve küresel bunlar var. Dikkat ederseniz şu an itibarıyla yine bizim yatırımlarda herhangi bir durma söz konusu değil. Yatırımlarımız alt yapı, üst yapı olarak devam ediyor" demişti.

 

Erdoğan, "Bunların içerisinde dikkate değer, bir numaralı proje, Kanal İstanbul Projesi'dir. Projenin mimari boyutu hazırdır, bunun yanında teknik bütün boyutlar hazırdır. Artık işin ihale safhasına gelmiştir. Bu görüşmeleri de Ulaştırma Bakanlığımızla Çevre ve Şehircilik Bakanlığını birleştirerek, 'Bu işi birlikte yürüteceksiniz.' dedim. Birlikte bu proje inşallah yürütülüyor. Bu adımı da en kısa sürede atarak Kanal İstanbul Projesi ile İstanbul çok daha farklı bir görünüme ve uluslararası anlamda da çok farklı bir güce ulaşacaktır" ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP'den, Erdoğan'a, Kanal, İstanbul, yanıtı,
Yorumlar
Haber Yazılımı