Bursa’da mezarlıklar bayrama hazır
Haber
17 Temmuz 2021 - Cumartesi 13:30
 
Bursa’da mezarlıklar bayrama hazır
Bursa Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde 17 ilçedeki 1300 mezarlıkta bakım, onarım ve temizlik çalışmaları yaparak vatandaşların daha rahat ve huzurlu bir şekilde kabir ziyareti yapmalarını sağlıyor.
BURSA Haberi
Bursa’da mezarlıklar bayrama hazır

 Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığına bağlı Mezarlıklar Şube Müdürlüğü, Kurban Bayramı’nda vatandaşların rahat ve huzurlu bir şekilde ziyaretlerini gerçekleştirebilmeleri için 17 ilçedeki 1058 mahalle mezarlığında kapsamlı bir temizlik çalışması başlattı.

 

Çalışmalar kapsamında 17 ilçede yaklaşık 12 milyon metrekare alanı kaplayan 1300 mezarlıkta, mezarlar arasındaki yürüyüş alanlarını kaplayan otlar, 150 personelin hummalı çalışmasıyla temizlendi. Kuruyan ağaçlar söküldü, mevcut ağaçlarda budama işlemleri tamamlandı. 150 civarında mezarlığın duvar ve telleri yapılırken, diğer mezarlıklardaki duvar ve tel çalışmaları devam ediyor. Ayrıca mezarlığın içerisinde çeşme, yol, mezarlık kapısı ve malzeme deposu olmayanların eksiklikleri gideriliyor. Mezarlık alanları biten mahallelerin mezarlıklarının bitişiğindeki devlete ait araziler ise gerekli yazışmalar neticesinde müsait olanlar mezarlıklara dâhil ediliyor.

 

ULAŞIM KOLAYLIĞI

Bayram münasebetiyle merkez mezarlıklara ulaşım noktasında BURULAŞ tarafından sefer sayılarına ilaveler yapıldı. Özellikle Bursa Kent Mezarlığı alanı içerisinde minibüsler ring atarak çalışacak. Kent Meydanı’ndaki otobüs durağından arife günü ile bayramın 4 günü boyunca, 10.15 ile 18.30 saatleri arasında, saatte bir karşılıklı olarak Hamitler Kent Mezarlığı’na ücretsiz otobüs seferleri hizmet verilecek. Hamitler’e ulaşımı sağlayan otobüs, Kent Meydanı, Ulubatlı Hasan Bulvarı, İzmir Yolu, Yeni Mudanya Yolu, Filament Kavşağı, Kavaklı ve Albayrak caddeleri üzerinden Hamitler’e ulaşacak ve dönüş aynı istikametten olacak.

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Bursa’da, mezarlıklar, bayrama, hazır,
Yorumlar
Haber Yazılımı