Bursa'da itfaiye personeline drone eğitimi
Haber
24 Kasım 2021 - Çarşamba 10:30
 
Bursa'da itfaiye personeline drone eğitimi
Bursa'da Büyükşehir Belediyesi tarafından periyodik olarak düzenlenen hizmet içi eğitimler kapsamında İtfaiye Dairesi Başkanlığı personeline termal kamera entegre endüstriyel drone eğitimi verildi.
BURSA Haberi
Bursa'da itfaiye personeline drone eğitimi

Bursa Büyükşehir Belediyesi hizmet içi eğitimler kapsamında İtfaiye Dairesi Başkanlığı personeline Termal Kamera Entegre Endüstriyel Drone eğitimi verdi Bursa Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ali İhsan Kadıoğulları tarafından verilen ve iki gün süren eğitim Küçük Balıklı İtfaiye Grup Amirliği sahasında gerçekleştirildi.

Kadıoğulları, İHA teknolojisinin yangın ve doğal afet izleme, büyük sanayi yangınlarında ekiplerin koordinasyonu ve yerlerinin anlık tespiti, anlık koordinat alma, yangın araçlarının ve yangın işçilerinin takibi gibi çok geniş bir alanda kullanılabildiğini söyledi.

Bu teknoloji ile yangın aracına, yangın koordinasyon merkezine ve akıllı telefonlara anlık harita ve görüntü aktarımı, yangın ve doğal afet sonrası haritalama ve zarar şiddetinin konumsal dağılımının haritalanması gibi bir çok çalışmanın kolaylıkla yapılabileceğini anlatan Kadıoğulları, İHA’ların gece, yağmurda, kar yağarken ve -20 derece soğuğa kadar uçabilme, gelişmiş sensör yapısı ile derin vadilerde bile rahat uçuş imkanı ile ekiplerin görevlerini daha iyi yapabilmesine destek sağlaması gibi pek çok kolaylık sunduğunu söyledi.

Gündüz eğitiminde, kullanılacak potansiyel termal ve zoom kameralı drone sistemleri tanıtıldı ve bunları kullanacak altyapı bilgisi oluşturuldu. 10 kişiye ise iki gün süresince gece uçuş eğitimini uygulamalı olarak verileceği bildirildi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Bursa'da, itfaiye, personeline, drone, eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı