Brent petrol çakıldı! Akaryakıta büyük indirim geliyor
Haber
13 Temmuz 2022 - Çarşamba 11:46
 
Brent petrol çakıldı! Akaryakıta büyük indirim geliyor
Petrol ve akaryakıt fiyatlarıyla ilgili beklenen haber geldi. İndirim geliyor. Dünya piyasalarında petrol fiyatları merak ediliyor.
EKONOMİ Haberi
Brent petrol çakıldı! Akaryakıta büyük indirim geliyor

ForeksHaber tarafından sektörden alınan bilgiye göre, bu gece yarısı geçerli olmak üzere benzin grubunda 1,55 TL civarında fiyat indirimi bekleniyor. Motorin grubunda ise fiyat değişikliği beklenmiyor.

Akaryakıta 1,55 TL’lik indirim bekleniyor. Dün 107,24 dolara kadar yükselen Brent petrolün varil fiyatı, günü 107,1 dolar seviyesinde tamamladı.

Brent petrolün varil fiyatı bugün gün içinde 107,70 dolara kadar çıktı, ancak küresel piyasalarda yaşanan gelişmeler nedeniyle 100 doların altına indi.

Çin’deki kısıtlamalar baskı oluşturuyor

Dünyanın en büyük ham petrol ithalatçısı olan Çin’de Covid-19 vakalarında görülen artış ve getirilen kısıtlamalar, fiyatlar üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturuyor.

Küresel piyasalarda resesyon riski talebi düşürürken arz daralması endişeleri de fiyatlarda etkili oluyor.

Ayrıca, bugün Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Fatih Birol’un küresel bir enerji krizi yaşandığını belirterek, “Dünya, derinliği ve karmaşıklığı açısından bu kadar büyük bir enerji krizine hiç tanık olmamıştı” değerlendirmesinde bulunması da fiyatların aşağı yönlü seyretmesinde etkili oluyor.

1,55 TL’lik indirim bekleniyor

Bu gece yarısı geçerli olmak üzere benzin grubunda 1,55 TL civarında fiyat indirimi bekleniyor. Motorin grubunda ise fiyat değişikliği beklenmiyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Brent, petrol, çakıldı!, Akaryakıta, büyük, indirim, geliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı