Haber
17 Şubat 2020 - Pazartesi 09:58
 
Bilim adamlarından koronavirüs ile ilgili çok konuşulacak çıkış
Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve yüzlerce insanın ölümüne sebep olan koronavirüs salgınıyla ilgili bomba bir söylenti ortaya atıldı. Bilim adamları, ölümcül virüsün Wuhan'dan 300 metre ötedeki araştırma laboratuvarında çıkmış olabileceğini öne sürdü.
DÜNYA Haberi
Bilim adamlarından koronavirüs ile ilgili çok konuşulacak çıkış

DailyMail'in haberine göre; Bilim adamları, ölümcül virüsün Wuhan'dan 300 metre ötedeki araştırma laboratuvarında çıkmış olabileceğini öne sürdü.

 

Pekin destekli Güney Çin Teknoloji Üniversitesi'nden yapılan açıklamada Wuhan Hastalık Kontrol Merkezi'nin (WHCDC), Hubei eyaletindeki bulaşmayı ortaya çıkarabileceğini söyledi.

 

"VİRÜSÜN KAYNAĞI LABARATUVARDA TUTULAN HAYVANLAR" İDDİASI

 

Akademisyenler Botao Xiao ve Lei Xiao tarafından kaleme alınan makalede, koronovirüsünün kaynağının WHCDC'deki labaratuvarda tutulan 605 hayvan olduğu iddia edildi.

 

Öte yandan, yarasaların bir keresinde bir araştırmacıya da saldırdığını ve yarasaların kanını bir araştırmacının üzerine bulaştığını gördüklerinden bahsettiler. Raporda Wuhan'ın deniz pazarından 600 mil uzakta bulunan yarasaların olabileceği ifade edildi. Yunnan ve Zhejiang bölgesinden uçan yarasaların olma olasılığının düşük olduğu ifade edildi.

 

Ayrıca yerel halkın da bu yarasaları yediğine dair çok az kanıt var. Bunun yerine WHCDC'den birkaç yüz metre ileriden gelmiş olabileceği yazarlar tarafından belirtildi. Rapora göre WHCDC'deki araştırmacılardan birinin, yarasa kanının cildine değmesinden sonra iki hafta boyunca karantinaya alındığını açıkladı.

 

Ayrıca araştırmacılar bir kene keşfetti. Bu kenenin bir hayvandan diğer hayvana enfeksiyonları taşıyabilme yeteneğine sahip olduğunu vurguladılar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bilim, adamlarından, koronavirüs, ile, ilgili, çok, konuşulacak, çıkış,
Yorumlar
Haber Yazılımı