Beklenen açıklama geldi! Sosyal ve ekonomik destek ödemeleri...
Haber
05 Mayıs 2021 - Çarşamba 12:41
 
Beklenen açıklama geldi! Sosyal ve ekonomik destek ödemeleri...
Açıklama Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan geldi. Bakan Yanık, 139 bin çocuğu 1859 milyon lira ödeme yapılacağını ve paraların 12 Mayıs tarihinde hesaplarda olacağını söyledi.
EKONOMİ Haberi
Beklenen açıklama geldi! Sosyal  ve ekonomik destek ödemeleri...

Çocukların üstün yararı doğrultusunda korunmaya ihtiyacı olan çocukları aileleri yanında destekleyerek aile bütünlüğünü korumaya çalıştıklarını belirten Bakan Yanık, "Mayıs ayı içerisinde Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) alan 139 bin çocuğumuz için 159 milyon Türk lirası ödeme yapacağız" ifadelerini kullandı.
 

 

PARALAR 12 MAYIS'A KADAR HESAPLARDA OLACAK

Çocukların ailelerinin yanında büyümelerini önemsediklerini belirten Bakan Yanık, "Sosyal hizmetlerde aile bütünlüğünü önceleyerek çocuklarımızın aileleri yanında toplumsal hayata katılım sağlayan sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini istiyoruz. SED hizmetimiz kapsamında binlerce çocuğumuz kendi ailesinin yanında başta ekonomik açıdan olmak üzere destekleyici hizmetlerimizden faydalanıyor" şeklinde konuştu.

Bugün itibarıyla başlayacak ödemelerin 12 Mayıs tarihine kadar hesaplara yatırılacağını belirten Bakan Yanık, tüm çocuklar ve ailelerinin Ramazan Bayramı'nı şimdiden tebrik ettiğini söyledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Beklenen, açıklama, geldi!, Sosyal, , ve, ekonomik, destek, ödemeleri...,
Yorumlar
Haber Yazılımı