Haber
25 Mart 2020 - Çarşamba 13:21
 
Başkan Sertaslan'dan pazar denetimi! Alınacak önlemleri sıraladı
Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Koronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında pazarcıları ziyaret ederek kapalı pazar alanında alınacak önlemler hakkında bilgi verdi.
BURSA Haberi
Başkan Sertaslan'dan pazar denetimi! Alınacak önlemleri sıraladı

 

Gemlik Kapalı Pazar yerindeki pazarcı esnafına çeşitli uyarılarda bulunan Sertaslan, “Gemlik Belediyesi olarak tüm ekiplerimizle sahada mücadelemizi sürdürüyoruz. Halkımızın sağlığı açısından sıkça kontrol edeceğimiz yerlerden biri de kapalı pazar alanları bu alanlarda da önümüzdeki haftadan itibaren tezgâhları altmış santimetre geri çekeceğiz ve yaklaşık bir metrelik sosyal mesafe alanları bırakacağız” dedi.

 

Pazarcıların eldiven ve maske kullanımın da sıkça kontrol edileceğini ifade eden Başkan Sertaslan, “Pazarcılarımız vatandaşımızla sıkça temas kurduğu için hem kendi hem de halkın sağlığı açısından maske ve eldiven takması elzemdir. Bu sağlık tedbirlerini zabıtamız sürekli kontrol edecek ve uymayanlara ise gerekli uyarılarını gerçekleştirecek” şeklinde konuştu.

 

Vatandaşın elle ürün seçimi yapmasını engelleyeceklerini belirten Başkan Sertaslan, “Yeni kuracağımız güvenlik şeritleri sayesinde vatandaşlarımız artık elle seçim yapamayacak. Bu virüsle mücadelede çok önemli ama başka önemli olan bir şey ise halkımızın sağlıklı ürünlere kandırılmadan kavuşması ben pazarcı esnaflarıma güveniyorum. Halkımızdan daha iyi seçip vatandaşımıza satacaktır. “sözleriyle konuşmasını bitirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Sertaslan'dan, pazar, denetimi!, Alınacak, önlemleri, sıraladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı