Arabesk müziğin kraliçesi sesini kaybetti
Haber
24 Temmuz 2021 - Cumartesi 14:30
 
Arabesk müziğin kraliçesi sesini kaybetti
Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, arabesk müziğin sevilen ismi Tüdanya ile ilgili kötü haberleri duyurdu. Akay, ünlü şarkıcı Tüdanyanın gırtlak kanseri olduğunu ve gırtlağının alındığını duyurdu.
MAGAZİN Haberi
Arabesk müziğin kraliçesi sesini kaybetti

 

"Tek Geçim Kaynağı Olan Sesini Kaybetti" yazısında, Tüdanya'nın artık konuşamadığını ve sesini kaybettiğini de açıklayan Onur Akay, sanat camiasına seslenerek Tüdanya için yardım çağrısında bulundu.

Akay, "Bir döneme milyonlarca satan albümleri ve sahne programları ile damga vuran arabesk şarkıcısı Tüdanya, maalesef gırtlak kanseri oldu ve gırtlağı alındı. 5 aydır Ege Üniversitesi Hastanesinde yatan Tüdanya, artık konuşamıyor ve maalesef tek geçim kaynağı olan sesini de kaybetti."

 

"Bir şarkıcının yaşayacağı en acı olayı yaşayan Tüdanya, bu durumunu herkesten saklıyor, maddi zorluklar içinde ve ağır psikolojik ilaçlar kullanıyor. Ona mutlaka yardım eli uzatılması, sanatçı dostlarının yardım konseri düzenleyerek onun için sahneye çıkması ve Tüdanyaya acil moral verilmesi gerekiyor. Allah yardımcısı olsun, şifa versin inşallah" ifadelerini kullandı.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Arabesk, müziğin, kraliçesi, sesini, kaybetti,
Yorumlar
Haber Yazılımı