Angelina Jolie, arılar için objektif karşısında
Haber
21 Mayıs 2021 - Cuma 10:30
 
Angelina Jolie, arılar için objektif karşısında
YAŞAM Haberi
Angelina Jolie, arılar için objektif karşısında

Hollywood yıldızı Angelina Jolie, arıların önemini ve karşı karşıya bulundukları tehlikeyi anlatmak için yüzlerce arı üstünde gezinirken objektif karşısına geçti.

Hollywood yıldızı Angelina Jolie; Arılar Gününde düzenlenen bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında koruyucu anne sıfatıyla programa katıldı. Sosyal yardım çalışmalarıyla da tanınan Jolie, yüzlerce arı, üstünde gezinirken çekim yaptı. Fotoğraf çekilirken Angelina Jolie hariç sette herkes arılara karşı koruyucu elbise giydi.

ÇEKİM KARANLIKTA YAPILDI

Arılar sokmasın diye çekim karanlıkta yapıldı Angelina Jolie 18 dakika boyunca üzerindeki arılarla hareketsiz biçimde durdu. Haziran ayında Fransa’nın Provence bölgesindeki OFA’da başlayacak olan programın amacının gelecek 5 yıl içinde 50 kadını arıcı olarak eğitmek, 25 UNESCO biyosfer rezervinde 2 bin 500 kovan oluşturmak ve 125 milyon arı yetişirmek olduğu belirtildi. Ayrıca eğitim, katılımcı kadınlara kendi arı kovanlarını işletmeyi ve nasıl profesyonel arıcı-girişimci olunacağını öğretmeyi hedefliyor.

"ARILARIN ROLÜNÜ ÖĞRENMEYİ DÖRT GÖZLE BEKLİYORUM"

Arıcılarla eğitimde buluşacak ve ilerlemelerini takip edecek olan Angelina Jolie, yaptığı açıklamada dünyanın her yerinden programa katılan kadınlarla tanışmaktan heyecan duyduğunu söyledi. Hollywood yıldızı, “Onları tanımayı, kültürlerini, çevrelerini ve arıların bunda oynadığı rolü öğrenmeyi dört gözle bekliyorum. Umarım eğitim onların bağımsızlıklarını, geçim kaynaklarını ve toplumlarını güçlendirir” diye konuştu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Angelina, Jolie,, arılar, için, objektif, karşısında,
Yorumlar
Haber Yazılımı