Altın yatırımcıları dikkat! Yeni haftada da gözü yüksekte
Haber
10 Mayıs 2021 - Pazartesi 12:10
 
Altın yatırımcıları dikkat! Yeni haftada da gözü yüksekte
Altın fiyatları 10 Mayıs 2021 Pazartesi haftanın ilk gününde altın piyasasındaki son durumu gösterdi. Ons altının bin 834 dolara yükselmesi altın yatırımcısının sevindirirken altının onsunda yer alan bu değişim uzun zaman sonra dövize karşı altını öne geçirdi. Peki, bugün çeyrek altın ne kadar, gram altın kaç TL? İşte 10 Mayıs 2021 altın fiyatları…
EKONOMİ Haberi
Altın yatırımcıları dikkat! Yeni haftada da gözü yüksekte

Haftanın ilk gününde altın piyasasında haftalık bazda karne yeniden şekillenmeye başladı. Uzun süredir altının yönünü yukarı çevirmesini bekleyen yatırımcısı ons altının bin 834 dolara yükselmesiyle sevinç yaşadı. Altının onsundaki bu artış iç piyasadaki altın türlerini de etkiledi. Peki, altın fiyatlarında son durum ne?

GRAM ALTIN NE KADAR?

Altının gram fiyatı 10 Mayıs 2021 Pazartesi günü 486 liradan işleme alınıyor. Ons altındaki artış iç piyasada da altın türlerini olumlu etkilemişti.

 
 
ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

 Yatırımcısının sıklıkla tercih ettiği ürünlerden biri olan çeyrek altın ise bugün 777 liradan alınırken 803 liradan da satışa sunuluyor. Değişimin sürmesi halinde alış fiyatı da 800 lira bandını aşabilir.

 

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Dolar kurunda ve ons altında yaşanan değişimlerle birlikte 3 bin lira seviyesinde gelgitler yaşayan cumhuriyet altını ise son dönemdeki artışla birlikte bu kez 3 bin liranın üzerindeki konumunu güçlendirdi. Bigpara’dan alınan verilere göre bugün cumhuriyet altını 3 bin 89 liradan alınırken 3 bin 200 liradan da satışa sunuluyor.

 

Kaynak: (CNN TÜRK) - CNN TÜRK Editör:
Etiketler: Altın, yatırımcıları, dikkat!, Yeni, haftada, da, gözü, yüksekte,
Yorumlar
Haber Yazılımı