Haber
05 Haziran 2020 - Cuma 11:44
 
Akşener, Enis Berberoğlu ile yaptığı görüşmenin detaylarını anlattı
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP'li Enis Berberoğlu'nun vekilliğinin düşürülmesine ilişkin, "Enis'i aradım, 'Ben yatar çıkarım demokrasiye bir katkım olacaksa hiç kimse üzülmesin. Bu da geçer yahu' dedi. Bu doğru değil; Enis'ten terörist çıkarılamaz" ifadelerini kullandı.
SİYASET Haberi
Akşener, Enis Berberoğlu ile yaptığı görüşmenin detaylarını anlattı

Akşener, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun milletvekilliğinin düşürülerek tutuklanmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

"ENİS'TEN TERÖRİST ÇIKARILAMAZ"

 

CHP'li Berberoğlu ile telefonda görüştüğünü ifade eden Akşener, "Enis'i aradım, 'Ben yatar çıkarım demokrasiye bir katkım olacaksa hiç kimse üzülmesin. Bu da geçer yahu' dedi" diye konuştu. İyi Parti lideri, Berberoğlu'nun tutuklanması için, "Bu doğru değil; Enis'ten terörist çıkarılamaz" ifadesini kullandı.

 

Akşener konuyla ilgili şunları kaydetti:

 

"Enis eşimle aynı okulda okudu. Kendisini tanıyorum, önemli bir gazeteci. Enis'in teröristlikle casuslukla suçlanmasını doğru bulmuyorum. Eğer siz Enis Berberoğlu'na çalıştığı gazeteler üzerinden bakarsanız, asla bir toz zerresi kadar bir şey bulamazsınız. Şu meşhur TIR'larla ilgili konu. Ben o gün MHP'deydim. O gün bir arkadaşımız açık bir beyanda bulundu. Bugün o arkadaşımız AK Parti milletvekili. Ben Enis'i aradım, 'Ben yatarım çıkarım, demokrasiye katkısı olacaksa. Bu da geçer' dedi. Bu da Enis'in terörist olamayacağının kanıtı."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Akşener,, Enis, Berberoğlu, ile, yaptığı, görüşmenin, detaylarını, anlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı