Akşener: Blok liste yapsaydım bu tartışmalar olmazdı
Haber
17 Ekim 2020 - Cumartesi 15:50
 
Akşener: Blok liste yapsaydım bu tartışmalar olmazdı
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Habertürk televizyonunda parti içindeki liste krizine ilişkin konuştu. "Bir sorun varsa sorumluluk bana ait" dedi. O milletvekilleriyle konuştuğunu söyledi. "Hiçbir vekil disipline verilmeyecek" diye konuştu. Akşener'e parti içindeki tartışmanın ne zaman sona ereceği de soruldu. "Rahmetli Elçibey benim çok yakınımda böyle sorular geldiği zaman 'Ne Bileyim' derdi" yanıtını verdi.
SİYASET Haberi
Akşener: Blok liste yapsaydım bu tartışmalar olmazdı

Partideki küskünleri dinlediğini söyleyen Akşener,  "Bu iş tatlıya bağlanacak mı, arkadaşlarımıza bağlı. Hiçbir arkadaşımı disipline sevk etmeyeceğim" dedi. İYİ Parti'deki liste krizi sürüyor. Bazı milletvekilleri kurultay sonrası parti grubuna katılmamaya başlamıştı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener konuya ilişkin konuştu. "Ben çarşaf liste yaptım, blok yapsaydım bu tartışmalar olmayacaktı. Ondan evvel tam çarşaf yaptım. Bunları öğrene öğrene gidiyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Akşener'in açıklamalarının devamı şöyle;

 

"Kim olmuş olsa sorumluluk bana ait. Arkadaşlarımızın kırgınlığı da bana olması gerekiyor. İki arkadaşımız 'Biz istemiyoruz' demişler. O listenin içinde var. Ben geri zekâlı mıyım bunları çizin diyeyim

 

Akşener'e parti içindeki tartışmanın ne zaman sona ereceği de sorulan Akşener, "Rahmetli Elçibey benim çok yakınımda böyle sorular geldiği zaman 'Ne Bileyim' derdi" yanıtını verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Akşener:, Blok, liste, yapsaydım, bu, tartışmalar, olmazdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı