AK Parti’de kongrelerin ertelenmesi isabet oldu!
Haber
21 Kasım 2020 - Cumartesi 23:34
 
AK Parti’de kongrelerin ertelenmesi isabet oldu!
Korono virüs tedbirleri kapsamında AK Parti’nin kadın, gençlik ve il kongreleri de ertelendi. Haberi Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi: “Siyasi parti kongreleri için ise herhangi bir engel bulunmuyor. Buna rağmen salgınla mücadeleye destek vermek için önümüzdeki haftadan itibaren kongreleri erteliyoruz.”
BURSA Haberi
AK Parti’de kongrelerin ertelenmesi isabet oldu!

AK Parti’de bu ikinci kongre erteleme kararı. Geçen yıl da mart ayında başlayan ilçe kongreleri ileri tarihe alınmış, eylül ayıyla beraber yeniden başlatılmıştı. Şimdi virüsün İstanbul, İzmir ve Bursa gibi büyükşehirler başta olmak üzere havaların soğumasıyla beraber daha da artarak risk teşkil etmesi üzerine ikinci defa erteleme kararı geldi.
 

Olması gereken de bu. Yeme içme sektörünün kapandığı, eleman çıkardığı, iflasla karşı karşıya kaldığı bu dönemde iktidar partisinin toplu katılımlarla kongrelerini yapması hiç adil değil.
 

Zaten dünden beri uygulanan tedbirler şimdiden ekonomik anlamda tüm sektörleri fazlasıyla etkiledi.

 

***

 

AK Parti’nin eylül ve ekim aylarında yapılan ilçe kongreleri hava şartları nedeniyle açık havada gerçekleşmesine rağmen toplu katılımdan dolayı pek çok partilinin virüse yakalanmasına yol açtı. Ve ayrıca virüse yakalanan ama ayakta geçiren parti üst düzey yöneticilerinin de bile bile kongrelere katılarak çevredekileri riske attığı da bir gerçek.

 

Bursa kongresine gelince;

 

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN...

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti’de, kongrelerin, ertelenmesi, isabet, oldu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı