AFAD acı haberi duyurdu! Depremde 26 can kaybı, 885 yaralı
Haber
30 Ekim 2020 - Cuma 16:52
 
AFAD acı haberi duyurdu! Depremde 26 can kaybı, 885 yaralı
AFAD, merkez üssü Ege Denizi'nin İzmir Seferihisar açıkları olan 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. 15 saniye süren depremde ilk belirlemelere göre 26 kişi hayatını kaybetti, 885 kişi yaralandı.
GÜNDEM Haberi
AFAD acı haberi duyurdu! Depremde 26 can kaybı, 885 yaralı

AFAD, İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde 26 kişinin hayatını kaybettiğini, 885 kişinin de yaralandığını açıkladı.

 

AFAD'dan yapılan açıklamada, "Afet bölgesindeki hasarlı yapılara kesinlikle girilmemesi gerekmektedir. Yollar acil yardım araçları için boş bırakılmalıdır. Depremden sonra evler terk edilirken, ortamda herhangi bir doğalgaz kokusu olmaması halinde, doğalgaz ve su vanaları ile elektrik şalterleri kapatılmalıdır. Depremden etkilenen tüm illerde alan tarama çalışmaları devam ediyor. TSK tarafından havadan tarama çalışmaları yürütülüyor. İzmir, Muğla ve Aydın'da 115 sahada enerji ve 10 sahada servis kesintisi bulunmakta olup kesintilerin giderilmesi için ekipler çalışmaktadır." ifadelerine yer verildi.

 

ALARM DURUMUNA GEÇİLDİ

 

Depremle birlikte vatandaşlar yakınlarına bilgi vermek isteyince, operatörlerde yoğunluk oluştu. Hastaneler, itfaiye, polis ve sağlık ekipleri, alarm durumuna geçti.

 

ARTÇI DEPREMLER YAŞANIYOR

 

AFAD Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Seferihisar açıkları Ege Denizi'nde 14.51'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından, saat 15.01 itibarıyla büyüklükleri 4,1 ila 4,8 arasında değişen 6 artçı sarsıntı yaşandı.

 

İZMİRLİLERE ARACINIZI KULLANMAYIN ÇAĞRISI

 

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, "Lütfen deprem bölgelerinde trafik yoğunluğu oluşturmayın" çağrısında bulundu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise deprem bölgesindeki vatandaşlara uyarıda bulunarak ''Ekiplerimiz deprem bölgesine ulaşması için trafik tıkanıklığının yaşanmaması gerekiyor'' dedi.

 

AFAD'DAN ÖNEMLİ UYARI

 

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım ile deprem sonrası bölgede olan vatandaşları uyardı. Paylaşımda, ''İzmir açıklarında meydana gelen deprem sonrası bölgedeki hasarlı yapılara kesinlikle girilmemesi gerekmektedir.'' ifadelerine yer verildi.

 

İNTERNET ÜZERİNDEN İLETİŞİM

 

AFAD tarafından yapılan bir başka uyarıda, depremlerde ve acil durumlarda iletişimin kesilmemesi için internet tabanlı haberleşme uygulamalarının kullanılması ve SMS ile iletişim kurulması gerektiği belirtildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AFAD, acı, haberi, duyurdu!, Depremde, 26, can, kaybı,, 885, yaralı,
Yorumlar
Haber Yazılımı